Koordinace dobrovolníků

Jak se stát dobrovolníkem?
Pokud vás zajímá, co naše organizace podniká, a zároveň rádi byste v čemkoli pomohli, kontaktujte nás. Dohodneme se, co můžete nabídnout, a jaké jsou naše potřeby.

Rok 2014

V září 2014 roku se naše společnost zapojila do projektu DOBROVOLNÍCI PRO MISERICORDIA O.P.S. Od Ministerstva vnitra získala potřebnou akreditaci na koordinaci osob nezištně se zapojujících do aktivit společnosti.

Mezi činnosti, které dobrovolníci mohou provádět, patří především pomoc uživatelům služby Sociální rehabilitace v jejich aktivitách - pracovní terapie, vyhledávání informací na PC, doprovod na úřad apod. Konkrétní pomocí v Poradně Misericordia o.p.s. je pohlídání dětí těm, kteří dochází na setkání, aby se mohli nerušeně věnovat řešení svých záležitostí.

Dobrovolníkům je zajištěno metodické vedení, v případě zájmu pravidelné supervize a nefinanční odměna v podobě neformálních příležitostných setkání s občerstvením nebo výlet.

Rok 2013

Dobrovolnické aktivity probíhaly v roce 2013 v plném proudu. Ochotní lidé se zapojovali do bouracích prací v Domu sv. Faustyny i prací na zahradě.

Fotogalerie aktivit s dobrovolníky:

Letní aktivity na domečku

Čtvrtá dobrovolnická brigáda na domečku

Třetí brigáda na domečku

Druhá brigáda na domečku

První dobrovolnická brigáda na domečku

Extrémní kácení