Duchovní a psychologické poradenství

O poradně

Křesťanská psychologická poradna nabízí konzultace osobám, které nejsou schopny vlastními silami řešit svou obtížnou životní situaci a potřebují podporu druhé osoby. Služba nabízí terapeutická setkání osobám, které nejsou schopny pravidelně využívat běžně dostupné sítě zdravotních a sociálních služeb na Královédvorsku. Konzultace jsou poskytovány zdarma.
Finančně nás podporuje Město Dvůr Králové n. L.

Cílem konzultací je

• poskytnout těmto osobám pomoc zejména v krizovém období
  • vést je k využívání běžně dostupné sítě služeb
  • prostřednictvím nabídky dlouhodobějšího doprovázení napomáhat návratu do společnosti těm, kteří se v důsledku svého životního stylu (např. závislosti na návykových látkách) ocitli na okraji společnosti

Základní činnosti

• Poradna řeší mezilidské vztahy, ztrátu smyslu života, životní orientace
  • Podporuje v období životních rozhodnutí, při náhlých nebo náročných životních událostech (ztráty blízkých, životní změny)
  • Nabízí doprovázení v období po návratu z léčebny apod.
  • Nabízí možnosti pracovní terapie, zapojení společenství, skupinových sezení, kontaktování sociální sítě

KONZULTAČNÍ HODINY

• dle dohody

MOŽNOST OBJEDNÁNÍ

Místo poskytování: Štefánikova 1207, Dvůr Králové nad Labem (nebo jiné dle dohody)
Rozsah poskytování:  3 hodiny/týden
Personální zajištění:
       Psychoterapeut, sociální pracovník (VŠ vzdělání)
       Teolog a pastorační pracovník (VŠ vzdělání)
       Externí supervizor – psycholog (VŠ)

Rok 2014

V tomto roce byla poradna dotována z rozpočtu města Dvůr Králové nad Labem a z darů štědrých lidí.
Děkujeme!

Služeb poradny pravidelně využívalo  19 osob z Královédvorska (13 ze Dvora Králové, 6 z okolních obcí). Proběhlo celkem 92 hodinových sezení. Věkový průměr klientů činil 47 let.

Rok 2013

Poradna nabídla pomoc 15 klientům během 137 konzultací. Průměrný počet sezení na 1 klienta je 10 konzultací.
Poradna požádala město Dvůr Králové o finanční podporu svých veřejně prospěšných aktivit, zařadila se mezi žadatele v oblasti Činností souvisejících se sociální oblastí.